E'shee Clinical Esthetic - Reference

Reference

Vážená Nataly,

Chtěl jsem Vám napsat a blahopřání za nádhernou kosmetickou linie E'shee. Jako od profesionální licencovaného kosmetologa s mezinárodním pověřením, mí soukromí klienti požadují jen to nejlepší! Jsou školeni ve vědecké, lékařské založené péči o pleť, a je nezbytné, aby výrobky, které používám, prošly výzkumnými testy.

Po rozsáhlém výzkumu týkajícího se složek, jsem přišel na E'shee linie. Jako skeptik v případě nových produktů v péči o pleť, jsem byl ohromen výsledky, které jsem obdržel za krátkou dobu. Séra poskytují pevnější tón pleti! Pleť se začíná transformovat ve struktuře a svítivosti. Nová řada produktů, včetně White Truffle Cream a Cellular Night Cream, pokud jsou používány na séra, dodávají objem a hydratují povrch. Hydro-Mask se cítí s pokožkou úžasné. Z mé vlastní zkušenosti: nedávno jsem cestoval mezinárodním letem z Evropy. Aplikoval jsem Sérum # 1, pak Hydro-masku přes sérum. Po 9 hodinach letu, moje pleť byla orosená a dobře hydratovaná. Hrozná dehydratace, která se obvykle objeví na pleti od leteckého cestování, byla pryč!

Mí soukromí klienti jsou nadšeni se změnami v jejich pleti, protože jsem začal začleňovat tyto produkty ve své běžné praxi! Z focení pro módní přehlídky a televizi, je vidět že jejich pokožka má novou vitalitu. V E'shee Produkty musíte věřit! Po více než 25 let v kosmetickém obchodu - JSEM VĚŘÍCÍ!

S velkou úctou,
Connie Rochford, MA, LE

"Dobrý den,

Doufám, že Vám nebude vadit, když napíšu. Jen jsem se dnes podíval do zrcadla, a zatoužil jsem Vám napsat vděčný dopis.

Trocha historie o sobě.

Jsem muž, je mi 29 let. Vždycky jsem byl fit a zdravý, a všechny mé záležitosti a práce byly v oblasti fitness. Sledoval jsem svou kůži a zdraví, a vždy jsem vypadal mnohem mladší, než je můj věk.

Před pěti lety, jsem šel domů z práce, abych vyzvedl nějaké peníze z bankomatu, a další věc, kterou si pamatuji je, že jsem se probudil o 11 měsíců později, když jsem probudil z kómatu. Byl jsem zbit třemi drogově závislými, a oni odešli a nechali mé v bezvědomí na chodníku. Probudil jsem se a nemohl mluvit, protože jsem měl poškození mozku, a nemohl jsem ani chodit kvůli poškození míchy. Také jsem měl velmi hrozné jizvy a skvrny na tváři z ran, způsobených na hlavě a obličeji. Byl jsem v nemocnici po dobu 2,5 let a učil se dělat všechno znovu. Ztratil jsem ledvinu, játra a sleziny, a musel jsem mít stimulátor míchy pro bolest v nohou. Stručně řečeno, jsem se podíval, jako bych byl mrtvý! Byl jsem bledý a šedý, a moje kůže byla žlutá a suchá, vypadal jsem jako živý mrtvý.

Moje teta si všimla, že nemůžu opustit svůj dům, protože jsem neměl víru v sebe a žádnou energii, používal jsem hodně krémů na obličej. Pak mi koupila sérum Serum Hydra Gold a Vitalizing C. Používal jsem je denně, a 4. týden jsem si řekl - a teď si můžu říct sám sobě, jak dobře vypadám.

Už nevypadám víc jako mrtvola. Vidím, že mám růžové tváře a pokožka mého obličeje je baculatá a živá, jasné oči a žádné tmavé kruhy kolem nich, jizvy mizí nebo vypadají mnohem lépe. Používal jsem je také na oči a krk. Doufám, že je to dobré.

Upřímně řečeno, najít produkt s tak silným rozsahem účinků - je zázrak! Moje teta velmi dobře vypadá, a všichni si myslí, že měla plastickou operaci, vypadá ve svých 62 letech o 20 let mladší. Před několika měsíci jsem šel do její koupelny, a ona má snad všechna Séra E'shee, všichny krémy, a doslova se v nich koupé. Trochu začal jsem jít ven, a každý mi říká, jak dobře vypadám a dokonce se mě ptají, neměl-li jsem Botox, tak dobře vypadá moje pleť.

To je důvod, proč jsem chtěl napsat, abych Vám poděkoval za výrobu světu nejvýkonnějších kosmetických produktů. Stále více lidí se potřebují dozvědět o nich a jejich použití. Ony dali mi důvěru, kterou jsem ztratil a popravdě řečeno, jsem si zvykl se podívat do zrcadla a vidět tvář, tvář, kterou lupiči zničili, ale teď jsem se podíval na sebe a nevidím nic víc z toho! Děkuji ze srdce.

Mám v plánu navštěvovat tetu po dobu několika měsíců. Vzpomínám si, jsem že u ní viděl sérum, jmenovalo se asi cellular a botanical, druhý byl zlatý. Když budu mít štěstí, dá mi s sebou. Pokud ne - neřekneme mi, jestli bych mohl koupit ve Velké Británii?

Na takovém úrovni produkty stojí za to, abych utratil své úspory.

Doufám, že se brzy ozvete. Obrovské Děkuji a hezký den a prosím, poděkujte všem, kteří pracují ve společnosti E'shee a vytváří takové úžasné věci.

Daniel. "

Этот продукт действительно работает! Мой муж заметил изменения. "Используешь ли ты что-то новое для лица? Твоя кожа выглядит здорово". - Сказал он мне всего лишь после 4 дней моего использования Serum Cellular Repair . Я должена сказать вам, что он говорит все видит. Он великий человек, но он обычно не замечает мелочей, никогда не видит детали. Это должно быть что-то более значимое для него, чтобы заметить. Девушки будут знать что. :-) Так что я устроена! Спасибо, E'shee.

Я почувствовала, что моя кожа стала заметно более гладкой в течение первых двух недель. Формула Витамин С является нежирная и не липкая. Она быстро впитывается и невесомая на коже. Быстрая доставка, хорошее обслуживание.

(Cellular Repair Serum).
Моя кожа выглядит гораздо лучше сейчас после (Cellular Repair Serum)., чем когда я ходил на инъекции ботокса.

"Добрый день,

Я надеюсь, вы не возражаете,если я напишу, я просто посмотрел сегодня в зеркало, и у меня появилось желание написать Вам благодарное письмо.

Немного истории о себе.

Я мужчина, мне 29 лет. Я всегда был в спортивной форме и здоров, и все мои дела и работа была в фитнес-поле. Я следил за моей кожей и здоровьем и всегда выглядел гораздо моложе своего возраста.

Пять лет назад я шел с работы домой и пошел, чтобы взять немного денег из банкомата, и следующее, что я помню, это то что я проснулся спустя 11 месяцев выйдя из комы. Я был избит тремя наркоманами, и оставлен умирать на асфальте. Я проснулся и не мог говорить из-за повреждения головного мозга, и я не мог ходить из-за повреждения спинного. У меня также были очень страшные рубцы и следы на моем лице из-за ударов нанесённых по голове и лицу. Я был в больнице в течение 2,5 лет, и научился делать все заново. Я потерял почку, часть печени и селезенки , и я должен был иметь стимулятор спинного мозга из-за боли в ногах. Короче говоря, я выглядел, как будто мертв! Я был бледным и серым, и моя кожа была желтая и сухая, как живой мертвец.

Моя тетя видела, что я больше не выхожу из дома, так как у меня не было уверенности в себе и никакой энергии, чтобы применять множество кремов на лицо. Тогда она купила мне Serum Hydra Gold и Vitalizing C. Я применял их день и ночь, как она сказала мне и на 4-й недели - сейчас и я могу сказать вам, насколько хорошо я выгляжу.

Я не похож больше на мертвеца. Я вижу, какие у меня розовые щеки и мое лицо пухлое и живое, глаза светлые и нет темных кругов вокруг них, рубцы исчезли или выглядят намного лучше. Я использовал его на глаза и шею тоже. Я надеюсь, это хорошо.

Честно говоря, что-бы найти продукт с таким мощным диапазоном, -это чудо! Моя тетя довольно хорошо одета и все думают, что она сделала пластическую операцию, так молодо она выглядит в свои 62 ,лет на 20 моложе. Я пошёл в её ванную несколько месяцев назад, и у нее есть все ваши Серумы ,все крема, она буквально купаются в них.

Я начал немного выходить из дома, и все говорят мне, как хорошо я выгляжу и даже спрaшивают, не делал ли я ботокс,так хорошо выглядит моя кожа.

Вот почему я хотел написать вам, чтобы сказать большое спасибо за создание мирa самых мощных продуктов. Все больше людей должны узнать о них и их использовать. Вы вернули мне уверенность, которую я потерял и сказать по правде, я привык смотреть в зеркало и видеть то, что было лицом, лицо которое эти бандиты уничтожили, но теперь я могу смотреть на себя, и я больше этого не вижу!! Спасибо вам от всего сердца.

У меня есть планы посетить мою тетю в течение нескольких месяцев. Я помню видел у неё серум ,который назывался что-то cellular, и botanical , другой был золотой, если мне повезет,она может дать мне их. Если нет - не можете сказать мне, мог-ли я купить их в Великобритании?

На токой уровень товара стоит потратить свои сбережения.

Я надеюсь скоро получить от вас ответ. Огромное спосибо и хорошего дня и, пожалуйста, благодарю всех, кто работает в вашей компании для создания таких удивительных вещей.

Дэнни ".

Dear Nataly,

I wanted to write you and congratulate you on the wonderful E'shee Product Line. As a Licensed Professional Aesthetician with International Credentials, my private clientele demand the best! Being trained in scientific, medically based skin care, it is essential that the products I use pass the research test.

After extensive research on ingredients, I came upon the E'shee Line. Skeptic on any new skin care product line, I was astonished at the results I received after a short amount of time. The serums deliver a firmer tone to the skin! The skin begins to transform in texture and luminosity. The new line of products including the White Truffle Cream and the Cellular Night Time Cream when used over the serums deliver a plump, hydrated surface. The Hydro-Mask feels wondrous on the skin. From my own personal experience, I recently traveled on an International flight from Europe. I applied the Serum #1 and applied the Hydro-Mask over the serum and allowed it to penetrate. After a 9 hour flight, my skin was dewy and well hydrated. The horrible dehydration that usually appears on the skin from air travel was GONE!

My private clients are ecstatic with the changes in their skin, since I began incorporating these products in their beauty routine! From photo shoots to fashion shows to television, their skin possesses a new vibrancy. The E'shee Products must be tried to believe! After over 25 years in the business-I AM a believer!

Most Respectfully,
Connie Rochford, MA, LE

Dear Nataly,

I had to write you a short note. I received the products and I am amazed at the texture and the results after such a short period of time. The samples you included of the new products; cell night creme, mask and white truffle day cream are impressive!

I will be calling you this week to order the serums and the new products. I just had to write to tell you how impressed I am with the results so far. Thank you again for your hard work and outstanding products.

Most Respectfully,
Connie Rochford

Thank you!

I just wanted to share my experience using Serum Cellular Repair System.

I had a cosmetic plastic surgery on my face, and developed scar tissues behind my ears. It had some opened areas and looked like it was not stitched to the end. You can only imagine the pain and discomfort I was going through. Doctor attributed it to the fact that this area has naturally pour circulation and told me to be patient as recovery make take up to 3 months.

Thanks to Nataly - she started to use Serum Cellular Repair System(#1) on my problem areas three days after the surgery (could not get to her before) - and what an amazing result - 10 days later I was able to put my earrings back, wear glasses without discomfort, but you had to see my doctors face - he was speechless!

I am usually pretty skeptical of promises made by most of cosmetic products, but this one is MUST HAVE if you preparing yourself to go through any cosmetic procedure or just need a fast boost to have younger and firmer skin. Nataly trained me to put this serum on my entire face including eye area and follow with #6 Silky Rose Essence - and what a result! The product actually delivers what it designs for! It feels good to receive a lot of complements on improved appearance being only a few weeks after the surgery. Thanks a lot, Nataly!

I have used Serum #1. I love the results so far. Better than any other cream I've used previously.

Thank you very much for your wonderful customer service.

I am using this product for over a month now. I have noticed a significant reduction in wrinkles on my forehead and under my eyes.

I've been using this product for over a month. The service was impressive and i received the product promptly.

When I first saw E'shee Clinical's collection of serums, I didn't know what to make of them. The prices seemed to be in inverse proportion to the size with the Serum Cellular Repair costing $179 for a Liliputian 10 ml or 0.34 fl oz. As I said, these teensy 10 ml ampoules must be full of something mighty powerful... So far, I have only tried the Serum Cellular Repair and, three weeks in, I think it is pretty extraordinary.

Given the size/price ratio, I have been targeting it at the area from my cheekbones to my outer crow's feet and on the fine lines around my lips. The smoothing effect on wrinkles is impressive and I've also been extremely pleased with the reduction in redness caused by those minute broken veins, or thread veins. So far, I have used about a third of the amount and reckon I have about 10 weeks more to go. My guess is that if you were to use the recommended couple of drops for the whole face, there is about 6-8 weeks worth.

The E'Shee does not have a fragrance and it is a colorless gel in a small clear bottle - very unisex, totally discrete. I would definitely recommend investing in really good serums rather than Botox. The cumulative effect of these ingredients is only good, whereas with Botox people tend to need it more and more frequently.

This is a nighttime serum with lightweight moisturizers that has overall improved the color of my skin. Making it much healthier looking. 4 weeks probably isn't long enough for wrinkle reduction, but with its technologically advanced delivery system this just might be possible. So if money weren't a consideration, this Leo would be putting E'shee's Vitalizing C Serum on a monthly auto ship and we'd be using 8 drops every day instead of 4!

It has been a joy to use every day and the luxurious spoiling...

(Cellular Repair Serum).
Tretinoin usage left me with double the wrinkles and bags than I had before. I needed the most serious serum I could get my hands on to try and correct the damage. I've been using the Repair Serum for 8 weeks and it's almost repaired all the damage that Tretinoin had done. Marta offered a second discount on this so I absolutely bought another ampoule. I'm still using the first ampoule and predict that it will last 12 weeks (used only around the eyes and the bridge of my nose). Less than $2 per day, and I'm so thankful for what it's already done for me.

In 2010 I used Tretinoin for four weeks with adverse side effects. Twelve weeks after I stopped using it, the uncontrollable blinking, pain and irritation to my eyes finally, subsided and went away. My vision returned to normal and I could comfortably wear contacts again, but the skin around my eyes looked so bad that vanity stopped me from wearing them. The bags under my eyes were now twice as puffy with creepy lines on them. I didn't used to have crepey lines under my eyes! The skin above my eyes had no strength, and folded to rest heavily upon my lids. Crows feet and fine lines on the bridge of my nose were now twice as deep and pronounced then they'd ever been before. My eyes looked so terrible that I continued to wear my glasses to try and hide them. I felt that nothing, short of a miracle, could fix the numerous problems surrounding my eyes after the months of stress they'd endured.

Marta published her review of E'shee's Cellular Repair Serum as a promising, wrinkle reducer. This gave hope, but was E'shee's FGF 1 gene therapy, seriously scientific, or just seriously expensive? My Tretinoin ordeal had already cost me $600 and I was desperate. After using E'shee's Repair Serum for 6 months on the bridge of my nose and around my eyes, I'm not proclaiming it a miracle serum, but it DID significantly reduce and repair the depth of the wrinkles on my nose and crows feet. For this, I will forever be grateful to E'shee's Cellular Repair Serum.

E'shee Clinical Esthetic Testimonials